новини

Вітаємо наших учениць - переможців конкурсу "Плекаємо сад"

Учениці 10 класу – Дземан Софія, Окул Лідія, Шевчук Ірина, посіли ІІ місце у командному змаганні наукових проектів «Плекаємо сад», який був проведений з метою залучення учнівської молоді до активної природоохоронної діяльності, формування екологічної культури, привернення уваги школярів до збереження природи (науковий керівник п. Наталія Кокар).

Об'єктами їхніх досліджень були п'ять сортів яблунь: «Голден стар», «Червоний принц», «Гала», «Бені Шогун», «Фуджі». Творчі юні науковців дослідили:  різноманітність сортів яблунь Івано-Франківщини; описали морфолого-біологічні характеристики кожного сорту; проаналізували екологічний вплив різних чинників на їх ріст і розвиток, а також визначили, які сорти яблунь найбільш придатні для вирощування в нашому регіоні.

Визначили, що щеплення плодових дерев найкраще робити навесні, коли сокорух тільки почався. Завдяки щепленню плодових дерев на одному стовбурі можна вирощувати відразу кілька сортів яблук. Для цього необхідно мати всього кілька деревець, прищепивши які, кожен зможе змінити сад до невпізнання. Омолодити та збагатити його новими сортами. Не потрібно викорчовувати не надто врожайні дерева, щоб на їх місце посадити нові. На це піде багато сил і часу. Набагато простіше і ефективніше прищепити вже наявні дерева, і в найкоротші терміни, через три-чотири роки, можна буде насолоджуватися смачним урожаєм.

Вітаємо нашу команду з перемогою!