Новини

Християни не святкують "Хелловін"!

 

Правда є в тому, що кожного року з цього приводу ведуться жваві дискусії. Можна зауважити, що відзначення Хелловіну набирає все більших масштабів. Для багатьох це ще один черговий привід для забави. І наче нічого особливого у «примарних» кажанах, «бридких» павуках, «веселих» скелетах, «страхітливих» масках та «гарбузових» головах. Виглядає, що абсолютно нікому не можуть зашкодити ці веселощі. Але, ЗАГРАВАННЯ із злими силами - це не зовсім безневинна розвага, бо усі ці дії ВОЗВЕЛИЧУЮТЬ зло! Коли християни долучаються до подібних святкувань і починають переодягатися в костюми бісів, вони мимоволі підтримують традиції спілкування з нечистю. У Біблії написано, що подібне спілкування ОПОГАНЮЄ нас.

 

“All Hallows” в перекладі з англійської значить “всіх святих”. Почитання всіх святих – це вшановування тих, хто був вірним Христові і Його Євангелії. Згадуючи їхню пам’ять, ми пригадуємо собі, що стільки простих людей зробили те, що інколи нам здається неможливим. Якщо вони змогли, то чому ми не зможемо?

 

 Розумію, що досить важко дитині заборонити йти наперекір своєму бажанню. Адже майже всі друзі в той день будуть «святкувати»,  робити і потім ділитися враженнями. Загострювати увагу дитині на такому новітньому “шоубізнесі” не вартує. Але подаю кілька порад:

1. Добре з дитиною поговорити про правдиву суть цього свята і його релігійний характер: вшанування святих, молитва за померлих, запалення свічки як свідчення пам’яті, відвідування цвинтарів та храмів.

2. Самому не нав’язувати і не пропагувати, мовляв, щоб ваша дитина не відрізнялась від інших і т.д. Ви свідомі християни і краще висловити свою думку, що в нашій сім’ї немає таких звичаїв, бо ми маємо інші – ХРИСТИЯНСЬКІ звичаї.

3. Формувати повагу до світу померлих: ні в якому разі не можна насміхатися, жартувати, чи вигадувати всякі історії для застрашування чи розваги про тих, хто відійшов до Бога.Наш обов’язок творити “Вічную пам’ять”, а це молитися за них, продовжувати добрі вчинки, згадувати про добрий приклад. Цвинтар – це святе місце.

4. Коли говоримо про світ духів, то він поділяється лише на дві частини: Ангели Світла і ангели темряви. Посередніх персонажів немає: феї, відьми, чаклуни і т.д. це все те, що є вигаданими казковими персонажами, а насправді їх нема. Тому нам не личить розвивати уяву у дітей в тому, чого насправді немає. Не вводити їх в оману.

 

Чи замислювалися ми над тим, що бути з Богом і називатись християнином — це велика честь, але водночас і зобов’язання до певних дій і вчинків? Зрештою, маємо пам’ятати, що Бог — це життя, а Хелловін - це поклоніння смерті. А вибір – він завжди за нами!

 

Опрацював та підготував з посиланням на www.rozdum.org.ua

практичний психолог та соціальний педагог - о.Василь Чорній

30.10.2018