новини

Мандрівка до гуцулів

30 жовтня ми, фольклорні туристи Галина Михайляк, Віра Бабій і Оксана Гошовська,  помандрували до Гуцульщини. Як педагоги Католицької школи-гімназії ми взяли участь у виїзному семінарі вчителів української мови та літератури.

Що відчули містяни, приїхавши в саме серце Карпат? Дивовижне захоплення. Чого лише вартували віковічні гори, що нависали над нами, густі смереки, які навіювали туристам рядки пісень, та смачне повітря неторкнутих лісів. Але це ще не все…

Першою зупинкою нашої подорожі була Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Де ще ми б побачили трьохсотлітнє Святе Письмо, з якого досі священик читає уривки на Богослужінні!

Пізнаючи історію верховинського краю, ми відвідали Літературно-меморіальний музей у с. Криворівня, посиділи на лавці біля столу, за яким працював Іван Франко, та були дуже подивовані скромним побутом одного з найвеличніших українців.

Силу-силенну вражень  подарували нам Хата-музей кінофільму «Тіні забутих предків» та Музей гуцульського побуту у Верховині. У першій скороговіркою екскурсовод розповіла цікавинки про зйомки фільму Сергія Параджанова.  У музеї ми дізналися про побут горян, який вельми відрізняється від життя інших етнічних груп України, побачили процес виготовлення сиру, а саме будзу та бринзи. І не тільки побачили, а й скуштували…

Кульмінацією нашої подорожі стала інсценізація весільного обряду гуцулів. Одній із нас пощастило зіграти роль нареченої. Що й казати, усе було незабутньо!

Оксана Гошовська

31.10.2018