Європейська зустріч молоді – PILGRIM перед Конференцією ООН з питань клімату (COP 24) в Катовіце

На запрошення Освітньо-методичного центру ім. Ю. Дзеровича (м. Львів) у складі української делегації учениці нашої школи - Личагіна Лідія ((6-А клас) та Боднар Софія (10 клас) цими вихідними брали участь участь у Європейській зустрічі молоді – PILGRIM. Вона відбувалася перед Конференцією ООН з питань клімату (COP 24) в Катовіце, Польша. Офіційна мова зустрічі - польська та німецька.

Зустріч почалася 23 листопада в актовій залі богословського факультету Сілезького університету (Uniwersytet Śląski w Katowicach) з привітання від декана богословського факультету о. проф. Антоні Бартошка (Antoni Bartoszek). Усіх учасників благословив архиєпископ д-р Віктор Скворц (Wiktor Skworc). Далі відбулося представлення груп учасників Європейської зустрічі молоді середніх шкіл і студентів з Австрії, Чехії, Словаччини, України, Угорщини, Румунії та Польші. Про діяльність нашої школи-гімназії в екологічному спрямуванні доповіла Личагіна Лідія німецькою мовою. Після представлення всіх шкіл-учасників відбулася спільна екологічна молитва в наміренні пошани до сотворіння у крипті міської катедри Христа Царя (Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach).

Другий день форуму пройшов дуже насичено. Після чудового дружнього сніданку всі рушили вулицями міста Катовіце на площу Ринок до намету «Добрий Клімат» (Dobry Klimat) з плакатами від кожної школи на екологічну тематику у супроводі поліції та оркестру.

У центрі міста нас привітала міська влада.

Після пішої ходи вулицями міста ми вирушили до школи PILGRIM – VIII ліцей ім. M. Склодовської-Кюрі, де розпочався "Екологічний форум молоді". Учениця 10 класу Боднар Софія представила плани шкільних проектів з екології, які наша школа-гімназія хоче провести і реалізувати найближчим часом. Тим часом, коли інша учениця - Личагіна Лідія (2)6-А класу писала послання на екологічному дереві для Кліматичного саміту ООН.

Наша школа-гімназія разом з НВК "Школа-гімназія "Шептицьких" (м. Львів), зі студентами УКУ, а також з представниками Львівської духовної семінарії Святого Духа стали частиною «Учнівського парламенту» європейських старших шкіл. Ми взяли участь в обговоренні важливих екологічних питань та в  панельній дискусії, модерованій європейськими студентами.  «Щоби Земля знову могла дихати» (Aby ziemia znowu mogła oddychać).

Від ліцею ми виїхали до Забжа (Zabrze), до копальні Ґуйдо (Kopalnia Guido) на екскурсію „Подорож до надр землі” (Wyprawa do wnętrza ziemi). Саме там, на глибині 160 метрів під землею, відбулася Божественна Літургія в каплиці копальні Ґуйдо. Відчуття були неймовірні!!! Завершили день екологічним вечором розваг в будинку «Недільного гостя» (Gościa Niedzielnego), де учні проводили один для одного свої власні банси і співали українські народні пісні. Це було мега-круто!!!! Враження у всіх залишились неймовірні! Щиро дякуємо Освітньо-методичному центру ім. Дзеровича та особисто с. Георгії Припутницькій, а також адміністрації нашої школи за надану можливість представити спільну екологічну діяльність на такому гарному форумі і бути частиною великої учнівсько-студенської команди.

Боднар Софія, 10 клас

Лідія Личагіна, 6-А клас