«Світ – це книжка і той, хто не подорожує, читає лише одну сторінку.» – Св. Аугустин

7-Б клас не втомлюється гортати свою книгу життя. І цього разу на весняних канікулах місцем щасливих людей став королівський Краків та місто в яке хочеться повернутись – Прага.

Краків- місто – вражаюче, красиве і загадкове. Місто художників і музикантів, зі своїми легендами і, звичайно ж, королівським замком Вавель, який є серцем Кракова. Це місто справді живий музей. Історичні пам'ятки ховаються на кожному кроці: старе місто з базилікою Святої Марії, Казімєж та Єврейський квартал, Вавель, Музей Шиндлера і це лише найпопулярніші історичні місця, деякі з яких ми змогли побачити.

Приїхавши у Прагу ,ми знали, що нас очікує ще багато цікавого і незвіданого. Спочатку ми мали оглядову екскурсію Карловим мостом з тридцятьма великими скульптурами релігійного значення, кожна із яких пов’язана з історією міста. Неймовірне враження справила на нас їхня міська Ратуша і астрономічний годинник, на початку кожної години відбувається маленьке театральне дійство, відкриваються віконечка і по колу рухаються 12 апостолів.

Але після цього нас очікувала екскурсія «Королівські Градчани» в минулому -  це резиденція чеських королів, а сьогодні президента. На території знаходиться неймовірний готичний собор Св.Віта, який будувався протягом 500 років. Собор та різні легенди про нього справили неабияке враження не тільки на дітей, але й на самих батьків. Після цього ми відправились на екскурсію «Під небом Праги» ,де фунікулерами добрались до їхньої вежі, ознайомились з багатьма цікавими роботами сучасного мистецтва Василя Чорного. Відвідали Кармелітів монастир та собор Святого Миколая.

Побували на Велкопржеворській площі, де шанувальники The Beatles вшанували пам'ять Джона Леннона в різноманітних графіті.

Але згодом побачили, що  особливого шарму надають місту вечірні вогні, відкриваючи його з несподіваного боку. І в цьому ми переконались на ще одній прогулянці корабликом по річці Валтава. Тут діти залюбки ласували різні традиційні празькі страви з шведських столів та насолоджувались краєвидами.

Після таких насичених днів, родина 7-Б класу повернулась втомлена, але неймовірно щаслива.

05.04.2019