Відзначення Міжнародного дня рідної мови

21 лютого  –  Міжнародний день рідної мови.

Учні 1(5)-А гімназійного класу по-особливому відзначили це свято.

Гріло душу і милувало око те, як вони, активно долучившись до створення фотозони «Розмовляй українською», переконували усіх, що думати, мріяти, співати українською – це прикольно.

А своїми ґрунтовними есе на уроці української мови не залишили сумніву ні для кого, що розмовляти українською – це МОДНО Й КРУТО, а єдиній і рідній мові – БУТИ!!!                                                                                                                                                                                                      Віра Бабій, учителька української мови та літератури

Хто кого перескоромовить? Під  таким гаслом пройшла гра-змагання між учнями 2(6)-А класу на кращого знавця і найвправнішого читця швидкомовок.

Відомо, що не кожному дорослому вдається  вимовити з першого разу ці короткі дотепні нісенітниці. А ось гімназисти спробували. Як тільки не ламали язика, читаючи скоромовки англійською, російською, українською! Тішили вухо швидкомовки письменників Прикарпаття, скоромовки "без кінця" та авторські шедеври.

Словом, було весело, творчо, цікаво.

І хоча ніхто не зміг (і не намагався)   перескоромовити найдовшу українську сюжетну скоромовку, переможців усе ж визначено:

- найкращим знавцем стала Димкар Вікторія;

- найкращим читцем обрано Панчак Настю;

- найвправнішими читцями англомовних скоромовок стали Сидор Оксана, Кухній Єлизавета, Солоджук Дарина, яка ж ще й  потішила однокласників авторським твором.

Грати в цю веселу забавлянку  корисно не тільки дітям, а й дорослим.

Спробуймо?

Скоромовка від Даринки Солоджук:

Шишка впала у мішок,

мишка стала у танок.

Кішка  їла вермішель,

шашки падали в мішень.

Шум почув глухий олень,

взяв з собою портфель Олин!

Наталія Мельник,

учителька української мови та літератури

26.02.2020