Новини

Готуємося до відкриття нового корпусу Католицького ліцею

З вересня 2009 р. в Івано-Франківську по вул. Шевченка, 11, розпочала діяльність Католицька середня школа (сьогодні – ліцей) св. Василія Великого. У 2014 р. відбулося відкриття оновленого приміщення колишньої Станіславівської семінарії, в якому розпочався освітній процес. Починаючи з 2017 р. і донині, триває будівництво нового корпусу ліцею. Станом на сьогодні нова будівля повністю зведена, в середині зроблені належні умови для того, щоби ліцеїсти могли повноцінно харчуватися, культурно та спортивно розвиватися.

У 2014 р. завдяки численним доброчинцям і жертводавцям була повністю відреставрована та оснащена сучасним обладнанням будівля школи у м. Івано-Франківську по вул. Шевченка, 11. Завдяки цьому 300 школярів отримали відповідні умови для навчання. Щороку з’являється все більше охочих навчатися в сучасному ліцеї. Саме тому з метою покращення умов навчального процесу Архієпархіальне управління у 2017 р. на території закладу розпочало зведення нового корпусу. Він, згідно із задумом, повинен включати відповідні великі приміщення їдальні, спортивного та актового залів, адже в головній будівлі школи на той час дані приміщення були неповноцінними, а їх створення є необхідною умовою для розвитку ліцею з високим рівнем освітнього, спортивного, культурного та духовного виховання.

Пропонуємо коротко пригадати, з чого все починалося та яким шляхом йшло будівництво нового корпусу Католицького ліцею св. Василія Великого.

Враховуючи нагальну потребу католицьких школярів у розширенні приміщень, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно з Економом Архієпархії прот. Михайлом Клапківим розпочали клопітку працю над зведенням на території школи повноцінного приміщення під ці потреби. Так, у липні 2016 р. розпочалися підготовчі роботи з виготовлення документації, розробці та затвердженні плану будівлі й фасадів. Тривали ці роботи до лютого 2017 року. Загальна площа будівлі згідно з проєктом складає 2 272, 5 квадратних метрів.

Того ж року, на початку травня, стартували будівельні роботи.

Крок за кроком до мети

За рік було виконано понад 65% запланованих робіт: завершено всі монолітні та муровані роботи; прокладання електричних та слаботочних кабельних мереж. Також працівники виконали роботи з гідроізоляції та утеплення дахових покриттів і допоміжних приміщень спортзалу.

Протягом літа-осені 2018 р. будівельникам вдалося виконати всі фасадні роботи, поставити високоякісні вікна, а також змонтовані фасадні світлопрозорі конструкції. Окрім того, в середині будівлі залили всі необхідні стяжки. Завершили муровані роботи, провели роботи по гідроізоляції та утепленню дахових покриттів і допоміжних приміщень спортзалу, а також виконали усі заплановані штукатурні роботи.

Чимало було зроблено впродовж весни-осені 2019 р. Будівлю повністю засклили, облаштували сучасний перехід, який з’єднує два корпуси та провели роботи з благоустрою території.

На жаль, планам, щоб повноцінно розпочати будівельні роботи на початку 2020 р., завадив карантин. Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ зосередила усі свої сили та ресурси тоді на допомогу потерпілим людям, однак вже з травня-початку червня відновилась інтенсивна робота по завершенні спорудження нового корпусу навчального закладу. Таким чином, в новому приміщенні був здійснений монтаж електричного щитового обладнання та прокладання слаботочних мереж. Крім того, були встановлені внутрішні двері, кухонне устаткування, ліфти та частково меблі.

У рамках облаштування нового корпусу Католицького ліцею станом на сьогоднішні робітники повністю завершили всі оздоблювальні роботи (шпаклювання, фарбування стін, встановлення підлогового покриття в актовому та спортивному залах і допоміжних приміщеннях). Також змонтували та налаштували слаботочні мережі (пожежна система, телефонія, система оповіщення та контролю доступу, система відеонагляду), системи доочистки питтєвої води та вентиляції. Окрім того, на даху нової споруди було встановлено сонячну фотовольтажну електростанцію для генерації екологічно чистої електроенергії.

«Цей проєкт опалення будівлі надзвичайно цінний для нас. Якщо поглянемо на досвід країн Західної Європи, то побачимо, що саме завдяки екологічно чистій електроенергії ми не тільки дбаємо про довкілля, але в майбутньому будемо суттєво економити ресурси», – зазначає о. Маркіян Букатчук, адміністратор ліцею.

Протягом цього ж періоду працівники змонтували внутрішні алюмінієві двері з гартованими склопакетами та перила на сходових і привіконних проямках. А тим часом адміністрація ліцею вже замовила якісний спортивний інвентар, меблі в холи, крісла, гардини та озвучення в актовий зал. І насамкінець працівники здійснили шумоізоляцію спортзалу, а також облаштували приміщення санвузлів та душових.

«Не менш важливим фактом є те, що наші санвузли та душові пристосовані до потреб людей із обмеженими можливостями», – зазначають в ліцеї.

Фініш вже на горизонті

Не покладаючи рук, робітники, адміністрація Католицького ліцею та цілий фінансово-юридичний відділ Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ активно працюють над завершенням всіх оздоблювальних робіт, щоби будівлю ще до кінця року здати в експлуатацію.

Слід додати, що для належного облаштування нового корпусу школи був виготовлений дизайнерський проєкт.

«Аналогів нашій шкільної кухні чи їдальні в нашому місті ви точно не знайдете. Кухня розділена на цехи, склади та сектори, відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та будівельних норм діючого законодавства. Все обладнання розставлене так, як це бачила головна кухарка, яка брала участь в проєкті на цьому етапі. Сама ж їдальня виконана в сучасному стилі, що дозволить почуватися нашим ліцеїстам максимально комфортно», – наголошує адміністратор ліцею о. Маркіян Букатчук.

За словами прот. Романа Кузьмінського, не менш цікаво продуманий і проєкт спортзалу.

«Навіть якщо ми візьмемо таку річ як підлога: було багато дискусій про те, чим варто її вкривати. Порадившись із фахівцями, ми постелили в нашому спортзалі відповідний спортивний лінолеум, під яким є спеціальна подушка, яка розрахована для дітей, щоби в них правильно формувався вестибулярний апарат», – зазначає священнослужитель.

У планах на майбутнє – облаштувати прибудинкову територію вуличними меблями та додатковим озелененням.

«Завдяки позитивній репутації з’являється все більше охочих навчатися у Католицькому ліцеї, а тому новий корпус стане ще однією «родзинкою» нашого закладу якраз завдяки повноцінним приміщенням їдальні, актового залу та спортзалу, які доповнять наш освітній осередок», – пояснюють в адміністрації ліцею.

Передбачається, що комплексне завершення облаштування нового корпусу ліцею буде завершене до кінця 2020 року.

Відео нового корпусу дивіться за покликанням:  Новий корпус Католицького ліцею.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

11.12.2020