«А НА ЩО ВИ ГОТОВІ ЗАРАДИ СВОЄЇ ДЕРЖАВИ?!»

Такими словами у 103-ю річницю бою під Крутами, завершила свій виступ учениця 9-Б кл. Софія Чорна, яка розповіла дев'ятикласникам про маловідомого героя - Миколу Корпана. Цей юнак був єдиний галичанин, який не повернувся з бою живим…

Хлопець народився у 1897 році у бідній селянській родині в селі Тяпче, Долинського району. Микола з дитинства був надзвичайно здібним учнем і, за клопотанням учительки Тяпченської школи – відомої в краї добродійки Дучимінської, сільська громада відправила його здобувати освіту в Бучацьку гімназію.

У Києві Микола Корпан вступив та навчався в 2 Українській гімназії імені Кирило-Мефодіївського товариства. І завдяки своїй настирливості та патріотичному вихованню він долучився до українських студентських товариств.

Вихований в патріотичному дусі західноукраїнського середовища, Микола Корпан радо зустрів часи розбудови Української держави. А коли Батьківщина була в небезпеці, він, студент, в числі 300 юнаків-гімназистів і студентів вступив до Студентського куреня армії УНР і 29 січня 1918 року став на шляху проти більшовиицької армії Муравйова під Крутами.

17 жовтня 2010 року на батьківщині героя в с. Тяпче біля місцевої школи за кошти громади було встановлено та відкрито пам’ятник Корпану Миколі, біля котрого щороку тепер вшановують пам’ять тих, хто віддав і продовжує віддавати життя за Україну.

02.02.2021