Вітаємо з перемогою!

Визначено переможців міського конкурсу «Учитель року курсу «Основи християнської етики-2021».

Протягом 8-12 лютого учасники змагалися у фахових випробуваннях: написання педагогічного есе на морально-духовну тематику, майстер-клас та урок.

Учителі християнської етики нашого ліцею показали високий рівень професійної компетентності.

За результатами конкурсу о. Віталій Сенько та о. Іван Луцишин посіли відповідно 2 та 3 місце.

Щиро вітаємо та радіємо перемозі!

«Вони навчать тебе і тобі скажуть, візьмуть науку зі свого серця»

(Йов 8:10).

Отець Віталій Сенько ще навчаючись у семінарії, розпочав свою педагогічну практику в Католицькій школі вчителем курсу «Основи християнської етики». Кожній дитині – світло любові, адже справжня школа, як і велична святиня, зіткана з добра, - вважає отець Віталій. Його уроки не закінчуються із дзвінком, бо школярі часто затримують отця на перервах, адже дуже люблять з ним поспілкуватися. Для учнів він є другом, наставником, мудрим порадником, який навчає та виховує власною людяністю та любов’ю.

Освіту о. Віталій Сенько здобував у Івано-Франківській духовній семінарії та Університеті Короля Данила. У міському конкурсі «Учитель року курсу «Основи християнської етики» – 2021» вирішив взяти участь, тому що завжди намагається бути відкритим, йти назустріч новим людям та новим ідеям. Доказом цього є і те, що у 2018 році о. Віталій Сенько здобув ІІ місце у XIV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування», продемонструвавши найкраще знання Святого Письма. Конкурс проходив на базі Національного університету «Острозька академія».

Найбільшим своїм покликанням вважає роботу з молоддю на парафії Різдва Пресвятої Богородиці м.Івано-Франківська. Саме з молоддю і для молоді організовує велопрощі до Зарваниці, Крилоса, Погоні. Веломандрівки спонукають священника до цікавих та незвичних роздумів. о. Віталій вважає, що якби у час, коли жив Христос, був велосипед, то Спаситель їздив би на ньому, ще й Апостолів заохочував би. У часі велопрощі роздумує над уривками зі Святого Письма, молиться вервицю, або молиться за тих, хто попросив його про молитву. Окрім того, організовує походи в гори, різноманітні поїздки, табори, вечірні чування.

Отець є капітаном збірної Івано-Франківської Архієпархії з футболу. “Я з футболом на “ти”. Ще у дитинстві навчався у спортивній школі, і цей вид спорту був для мене номером один. Далі у моєму житті з’явився Бог, і він тепер поза конкуренцією, тому футбол на другому плані”, – розповів в одному з інтерв’ю о. Віталій. Священник також влаштовує футбольні турніри для учнів. Цікавий, завжди радісний, неординарний і зі Святим Письмом у руках – саме таким для учнів є і залишається учитель християнської етики о. Віталій Сенько.

«Дороги мудрості тебе навчаю, веду тебе по стежках простих» (Пр 4:11).

Сіяти в душах дітей добро, правду, милосердя, плекати найкращі духовні чесноти – саме таким педагогом і духовним наставником є отець Іван Луцишин учитель Католицького ліцею святого Василія Великого.

Щирий, уважний, що завжди бачить себе у дітях, отець Іван взяв участь у міському фаховому конкурсі «Учитель року курсу «Основи християнської етики» – 2021» та здобув звання лауреата. Адже у своєму служінні найбільше покликання відчуває в роботі з молоддю, тому майже одразу після свячень заснував молодіжну спільноту «Дар Божий» на Рогатинщині.

Освіту здобував в Івано-Франківській духовній семінарії ім.священномученика Йосафата та Університеті Короля Данила.У 2017 році отець Іван став засновником та духівником спільноти «Українська молодь – Христові» на парафії у с. Радча, на якій здійснює служіння і на даний час.

Виїзні табори, поїздки, реколекції, спортивні ігри, акції милосердя – це той шлях, який, на думку отця Івана, може привести сучасну молодь до Бога.

Упродовж 8 років свого священничого служіння отець був катехитом на 12 парафіях Івано-Франківської Архієпархії, на п’ятьох з них катехизує і досі.

Отець Іван Луцишин – незмінний спікер багатьох формаційних семінарів для педагогів на тему «Покликані до любові та витривалості», підготовлених у співпраці з Комісією у справах освіти та виховання.

Отець Іван – шестиразовий призер та лауреат екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння» у номінації «Проповідь». Саме тому за педагогічну мету обрав собі формування екологічної компетентності учнів, яка є однією із ключових в освітньому процесі, адже екологія природи – це, без сумніву, екологія душі.

19.02.2021