Новини

Слово про мову від учнів 11 класу

21 лютого ми святкуємо День рідної мови. Чим для Вас є вона?

 

Мова – це історія народу, віддзеркалення душі українця, скарбниця духовності народу. У таке величне свято хочу нагадати про цінність того, що ми маємо зараз. Скільки сил було витрачено для всесвітнього визнання української, скільки крові було пролито, винищено й скривджено людей – і все задля того, щоби саме Ви могли зараз вільно спілкуватися нашою барвінковою, чистою, мов гірська вода, мовою й не боятися нічого.

Вітаю всіх співвітчизників! Говорімо, плекаймо й шануймо нашу гордість!

Юлія Дащак

 

Мова – це велика та непроста історія, яка об’єднує український народ. Згадаймо, що вона пережила знищення писемних пам’яток, які засвідчували її давнє походження. Мова перетерпіла заборони, гніт у СРСР та навіть статус «непрестижної». Навіть сьогодні, в незалежній Україні люди розділилися на табори, які за та проти української. Не потрібно бути егоїстами та говорити: «Какаяразница?» Різниця є, але не всі розуміють однієї простої істини: втрачаючи мову, вони гублять насамперед себе, своє походження та Батьківщину.

Тому пам’ятаймо слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Зробімо все можливе, щоби зберегти українську мову.

Решетило Анастасія

 

З Днем рідної мови! Вітаю, український народе! Ти своєю відважністю та незламністю перед ворогами довів, що гідний територіальної цілісності та власної мови. Зважаючи на тривалий конфлікт з Російською Федерацією, говорити мовою окупанта – це неповага до героїв, які загинули. Пам’ятайте, вони захищали наші інтереси, а ми не можемо зробити найпростіше: викоренити російську мову з лексики людей.

Я хочу, щоби діти не соромилися говорити українською й вона ставала все популярнішою в їх колі спілкування! Бажаю, аби якомога більше людей говорили правильно, а найголовніше – державною мовою.

Назарук Віктор

 

Дорогі українці, з Днем рідної мови! Сьогодні ми відзначаємо свято, що порушує питання важливості та самобутності кожної мови. Надарма кажуть, що після відмови від рідної мови  нація вмирає, адже мова містить історію та культуру народу. Мовне питання є актуальним в Україні, оскільки велика частина українців розмовляє російською. Наші люди не вміють цінувати те, що в нас є. Просто не забуваймо, що мова без нас не зможе, а ми – без неї.

Коновал Павло

 

Шановні українці, хотів би привітати всіх із сьогоднішнім святом, адже тема мови є однією із найбільш обговорюваних в Україні. Саме вона стала причиною багатьох революційі повстань. Наша мова та вся культура пережила багато переслідувань. Але наші предки зробили так, щоби ми могли спілкуватися рідною мовою. Який сум був би на очах цих людей, коли вони б дізналися, що українці «не хочуть» розмовляти українською.

Ми повинні пам’ятати, що заради нашої мови полягла немала кількість людей. Тому ми зобов’язані говорити тією мовою, за яку боролися наші батьки. Ми повинні зробити так, щоб відусюди лунала тільки українська мова, а не мова агресора.

Пена Йосип

 

Мова – це ДНК нації! Наші предки з давніх-давен боролися за право вільно розмовлятиукраїнською. Кожен громадянин, який себе поважає, повинен розмовляти рідною мовою. Саме тоді Україна стане єдиною, сильною та прогресивною країною у сучасному світі.

Нещодавно вийшов закон України, що постановив у всіх сферах без винятку вживати українську. Також кожна людина має право фіксувати порушення цього закону на відео-,аудіо- чи інші пристрої та передавати цю інформацію у відповідні органи.

Мова – це те, що ми повинні цінувати найбільше.Саме вона є символом єдності народу, також не забуваймо воїнів АТО, які гинуть за наше з вами право говорити українською. Цінуйте те, що у вас є!

Качурак Михайло

 

Вітаю всіх українців із Днем нашої рідної мови! Я дякую Богові за те, що наша покривджена й зневажена впродовж століть мова вижила і не лише вижила, а й стала квітучою, багатою та розвиненою.

Мова є найважливішою та найціннішою в житті кожної людини. Ми засинали під мамину ніжну колискову, промовляли перше слово рідною солов’їною мовою, вперше співали веселі народні пісеньки. Українська мова – духовний стержень нашого народу, культури, традицій. Без неї ми б не розуміли і не знали історію наших предків. Маємо цінувати та поважати тих всіх людей, які відстояли нам право розмовляти рідною мовою. Сьогодні згадуємо мучеників Небесної Сотні, які віддали своє життя за те, щоб ми були справжніми українцями. Мова – духовна основа нашого народу, в ній – непереможна сила української нації.

Загайкевич Тереза

 

У 2021 році набув чинності закон про функціонування української мови як державної, який передбачає обслуговування тільки українською. Ми робимо великі успіхи в розвитку і захисті нашої рідної мови, тому в День рідної мови хочу побажати, щоби ви не забували про своє походження, про те, як ваші предки боролися за українську мову і про те, як наші солдати захищають Україну сьогодні. Хочу побажати, щоб ви розмовляли українською тане цуралися, а навпаки – плекали її у своїй душі, та навчали так своїх дітей. Єднайтеся зі своїми земляками, тому що коли ми разом, ворогу важче перемогти нас!

Могила Богдан

 

Дорогі українці, у цей чудовий День нашої неповторної мови, хочу привітати всіх вас, адже це велика честь жити саме в Україні і говорити державною мовою. Її доля терниста й заслуговує честі, бо століттями українці боролися за неї. Українська мова завжди має бути у вашому серці, розумі, мисленні, любіть її, як рідну матір, без неї наше існування було б неможливе. Шановні громадяни, де б ви не були і скільки мов не знали, згадайте свою Батьківщину Україну, її милозвучну мову та перші вимовлені слова, коли ще були малюками.

Мультан Дмитро

 

Шевченко ще давним-давно писав: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Сьогодні ми, дорогі співвітчизники, можемо всебічно розвиватися як цілісний український народ, використовуючи дорогу серцю мову. Наші діди та прадіди роками боролися, щоби ви і я могли співати народні пісні, вільно декламувати будь-який вірш, вибираючи його з величезного та прекрасного саду української творчості, а також, не боячись, говорити мамі: «Я тебе люблю» – єдиною та рідною – українською мовою.

Єкатерина Поцілуйко

 

           

23.02.2021