До 150-ліття з Дня народження Лесі Українки

Одного разу я почула, що зарубіжна література краща за українську, бо та всуціль трагічна й нудна. Відтоді я постановила викладати так, щоби розвінчати цей та інші міти, а про письменників розповідати тільки найцікавіше, ніби пишу про них статтю для глянцю. Хотілося скинути кожух із Шевченка й нагадати всім, що він – академік, один з найбільш обдарованих українців, якому було «не однаково»!; струснути з Франка пил «Не пора, не пора,не пора» й затямити: він – «академія в одній особі» і найпрацездатніша людина, про яку мені доводилося чути; припинити жаліти Лесю Українку за туберкульоз кісток, бо вона не шкодувала себе ніколи, подивитися на неї, як на жінку, перед якою замовкали гуртківці «Плеяди», бо вона своїм інтелектом могла запхати за пояс усе тогочасне вусате й бородате літературне середовище!

Сьогодні, на уроці української мови, з 11 класом пишемо переказ про Ларису Квітку-Косач, мисткиню, яка більше ста років тому забронювала нам місце в європейській культурі, про ту, яка називала себе «колобком».

Оксана Гошовська, учителька української мови та літератури

***

Учні Католицького ліцею приєдналися до святкувань з нагоди 150-річчя з дня народження видатної української письменниці Лесі Українки.

Вони зачитали її відомі вірші.

Леся Українка  «Надія». Читають Аня (5-Б) та Юлія (8-А) Лапіни.

Леся Українка «І все-таки до тебе думка лине». Читає  Давид Гринчук (8-А).

Леся Українка «Як дитиною, бувало...», англійський переклад. Читають учні 6-А класу.

Леся Українка «Contra spem spero», українською та англійською мовами. Читає учениця 7-А класу Олеся Тирлич.

Леся Українка «Одержима» (уривок). Читаю Дарина Даниш (9-А).

***

Учні 5-А, 7-Б і 7-В класів на уроках української літератури провели гру «Подаруй вінок письменниці»

26.02.2021