новини

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ та ПИСЕМНОСТІ

Уже традиційно 9 листопада в нашому ліцеї проводяться різноманітні заходи з нагоди Дня української писемності та мови.

Цей рік не став виключенням, навіть попри дистанційну форму навчання. Усі наші учні взяли участь у різноманітних заходах, завдяки яким продемонстрували, що рідна мова - найкраща!

Учні 5-х класів стали учасниками уроку-подорожі «Мовні знахідки", який організувала вчитель п. Оксана Клапків.

У багатющий світ краси і принад рідної мови, через знайомство з її історією та старослов’янським алфавітом познайомилися наші здобувачі освіти  у мовознавчому турнірі «Слово має силу».

12-денний відеомарафон «А чи любиш ти українську мову так, як я?», організувала п. Віра Бабій. Підсумком цього марафону стали заклики до  кожного з нас - ЛЮБИТИ РІДНУ МОВУ ТАК, ЯК ЛЮБЛЯТЬ ЇЇ ВОНИ!

У Всеукраїнському  радіодиктанті національної єдности під керівництвом п. Наталії Мельник, випробували свої знання учні 6-х,  7-х та 9 –х класів.

Також, були проведені  вікторини «Я знаю сам», «Мово українська, мово солов’їна», підготовлено  відеоролик «Свічечка букви ї», під під керівнивтвом вчителів - п.  Лілії Мацьків та п. Галини Бородайкевич.

Образ української мови асоціюється у кожного по-різному. В одних - він народно-поетичний, тому втілений у калину, солов'я, соняшник, вінок чи дівчину в українському строї. В інших - це боксерка, проміння, роздвоєна особистість чи всезнайка морфології, який продемонстрували учні  8-х класів у вікторині «Мова кожного народу неповторна і своя»  та інтерактивній грі «Правила нового правопису», яку організували п. Оля Антоняк та п. Наталія Мельник.

Десятикласники працювали над створенням коміксів «Орфографія - це легко» у супроводі п. Вікторії Лазоришин. А найстарші наші учні -  одинадцятикласники, писали есе «Розділові знаки» під керівництвом п. Оксани Гошовської.

Ми переконалися, у кожного нашого учня неповторне образотворення, яке вони виявили з нагоди свята, що всіх нас об'єднує в націю за домінантним критерієм - мовою.

Пам'ятаймо, ми - українці, можемо розсипатися на скельця, але таки здатні зібратись у єдину мозаїку завдяки мові!

10.11.2021