Новини

Завершилися дні родинної педагогіки

Минулого тижня у нащiй школі-гімназії проходили дні родинної педагогіки.

Це уроки визначеної тематики, в яких беруть участь вчителі, учні та батьки. Такі заходи - це чудова можливість відчути себе частинкою однієї великої шкільної родини, яка називається Католицька школа-гімназія.

Щиро дякуємо класним керівникам за натхнення, ідеї та їх реалізацію, батькам за небайдужіть, креативність та оригінальність під час участі в уроках, учням за активність та залучення до приготування свята.

 

РОЗКОЛЯДА ТА МАЛАНКА В 6 КЛАСАХ

Чи часто у вас у школі бувають родинні свята? Це ж так чудово, коли об’єднуються діти та батьки, створюючи один захід!

У вівторок, 13 лютого, відбулася  розколяда, в якій брали участь  учні 6-А та 6-Б класів разом зі своїми батьками. Свято розпочиналося колядкою "Добрий вечір тобі" під супровід баяну, а присутні гості весело та активно  підспівували. Далі на сцені з’явилися персонажі із вифлеємської стаєнки, а після них було відтворено сучасність: святий вечір в колоритній українській сім'ї, до якої приходили  колядники та вертеп. У ньому були присутні і сучасні політики: Дональд Трамп, Ангела Меркель, Еммануель Макрон, Володимир Путін, Ірод, Чорт, Смерть, жид, Вата, Янголи, засівальники та щедрувальники. Цікавим було дійство Маланки, яке незабутньо відтворили батьки. Було неймовірно радісно та цікаво дивитися на наших батьків, які жартували, співали, танцювали.

Хочемо подякувати класним керівникам 6 класів –  п. Вікторії та п. Юлії за організоване свято, підтримку, ідеї, натхнення, а також усім вчителям,  що знайшли час та можливість  прийти до нас на свято!

Розколяда завершилася гостиною. На столах стояла кутя, вареники, солодощі, чай та кава.

Опісля всі в чудовому настрої розійшлися додому.

Адріана Кільчицька,

6-А клас

Софія Чорна,

6-Б клас

 

 

«І буде сніп на покуті, і сіно, і калачі, і свічка на столі,

і затишок на цілу Україну, і наше свято в рідному теплі»

У середу, 14 лютого, у 8-А класі відбувся урок родинної педагогіки на тему. Його метою було закріпити знання дітей про Різдвяні свята (Різдво Христове, Святого Василія та Святе Водохреща), познайомити їх з народними  звичаями та традиціями, пов’язаними з цими святами, пригадати колядки та виховувати повагу і любов до українських обрядів та традицій.

Присутніми на уроці, окрім учнів 8-А класу, були їхні батьки. Відвідали захід і представники адміністрації школи та вчителі.

Під час уроку учні розповіли про звичаї та традиції святкування Різдва Христового, празника святого Василія Великого, який є покровителем нашої школи-гімназії, Водохреща. Разом із батьками заспівали колядки, взяли участь у вікторині, подивилися відеоролик та посмакували пампушками.

Всі школярі, а також їхні батьки були активними та проявили своїталанти. Зокрема, Роман Гузьо і Михайло Орбов продемонстрували вміння гри на гітарі, Єкатерина Поцілуйко та Ірина Мельник – вокальні здібності, Анна Кузьмин – поетичний талант, Віктор Назарук, Юлія Дащак та Марта Малик – вміння доповідати, а Михайло Качурак – декламувати.  

Дякуємо батькам, які були активними учасниками заходу, чим продемонстрували не тільки любов до своїх дітей, але й щире бажання прищепити їм небайдужість до українських звичаїв та обрядів.

Настрій у всіх після завершення уроку був святковий та піднесений.

 

 

 

 

«Найвища в світі цінність – жити!..»

«Цінуйте життя, яке дав нам Бог, тому що воно – найцінніший скарб». Саме такою була тема родинного уроку в 9 класі. До цієї зустрічі готувалися всі. Батьки (п. Ірина Рашкевич, п. Тетяна Струтинська, п. Наталя Беркій, п.Оксана Петрук, п. Сергій Стефурак, о. Богдан Рудницький) через відеозвернення пояснили, як важливо берегти безцінний  дар Божий. Діти підготували поетичні виступ  «Життя – це…». Класний керівник (п. Галина) звернула увагу на фактори, як  впливають на марнування і продовження  життя.  

В житті кожної родини є миті, які подарували щастя. Було приємно  завдяки фотографіям пригадати це. Діти і батьки поділилися власними приємними спогадами.

Наше життя стрімко рухається, наче швидкісний потяг, але так важливо знайти час, щоб зупинитися і подякувати Всевишньому за безліч можливостей, які Він нам дарує, і за найцінніший скарб – ЖИТТЯ.

Закінчилась зустріч спільною молитвою, коли всі, тримаючись за руки, говорили «Я дякую Богові за…»

 

 

«З глибокої криниці віковічної мудрості і таємничості народної душі»

Ще з давніх-давен пріоритетом наших предків була сім'я. Саме родина завжди стояла на першому місці. Вшанування традицій, святкування релігійних свят відігравало велику роль у житті українців.Час іде, проте одне залишається незмінним - це ми і наша любов до України. Тому ми вдячні, що можемо в стінах школи вшановувати наші традиції та дізнаватися про традиції наших предків.

16 лютого в 10 класі відбувся урок родинної педагогіки, метою якого було зблизити учнів, батьків та учителів, адже ми - велика сім'я. На святі ми мали можливість дізнатись багато корисної та цікавої інформації, фактів, про які ми навіть не здогадувались. До самого уроку 10 клас готувався заздалегідь: учні розробили дизайн запрошень, видрукували їх та роздали нашим учителям та батькам, тому всі охочі мали змогу прийти. Кожен зі школярів зробив свій внесок у цей урок, адже ми хотіли щоб всі залишились задоволені та з позитивними враженнями. Ми щиро сподіваємося, що так і вийшло. З нетерпінням чекаємо вашої присутності на наступних заходах нашого класу.

 Підлуська Анна-Ангеліна,

10 клас

 

 

 

6.02.2018 року у стінах Католицької школи-гімназії в 11 класі відбувся позакласний захід народної педагогіки на тему "...І навіть там, де не цвіте калина, де слово зневажається моє, всі знають - є на світі Україна, не грудка, а земля народом є!"На свято були запрошені батьки, вчителі, учні. Основним завданням такого уроку - об'єднати шкільну родину; вміння підтримувати мир і злагоду поміж собою; виховувати любов і повагу до патріотів України, і навчитися бути патріотом своєї держави. Учні разом із батьками та вчителями створили спільний проект "Моя рідна домівка - Україна!", також кожен із учасників на зернятках вервички молився за Україну. Якщо всі ми, українці, будемо єдині думкою, душею, серцем, то здолаємо негаразди й Україна буде непереможна!

 

20.02.2018