Вітаємо з перемогою команду "Нація невтрачених"

5 березня команда «Нація невтрачених» Католицької школи–гімназії, яку представляли Боднарук Анастасія, Сеньків Анастасія, Підлуська Ангеліна, Тинний Андрій, Плетньова Софія та Петрук Софія під керівництвом вчительки історії п. Юлії Луцишин взяли участь у ІІІ міському змазі, приуроченому пам’яті Героїв Небесної Сотні. Захід проводився між учнями 9-10 класів. Цього року участь у ньому взяли 8 шкіл м.Івано-Франківська, ми теж вперше долучилися до нього.

Ми дуже довго готувалися, адже треба було вивчити багато теоретичного матеріалу про події Революції Гідності, зняти відеопривітання  для бійців АТО, презентувати пісню і вірш на тему війни. Чесно кажучи, готуючись до цього змагу,  ми для себе дізналися надзвичайно багато нового, адже ніколи не цікавилися такими темами, бо нас це майже не торкалося. А при підготовці кожен з нашої команди черпнув для себе нову інформацію, яку повинен знати кожен громадянин нашої країни, ми маємо пам'ятати свою історію і своїх героїв, які залишили сім‘ї, дітей, матерів, жінок, сестер задля нашого з вами миру і  кращого життя у вільній і незалежній державі.

Отже, готувалися ми декілька тижнів. Одним із найскладніших завдань  була зйомка відеопривітання воїнам. Проте до цього завдання ми поставились чи не найсерйозніше, адже солдатам, які віддають свої життя за нас з вами, потрібна неабияка підтримка! Ми повинні свідчити, що їм є за кого боротися! Саме тикими принципами  керувалися, коли обдумували подальший сюжет для відео. І так, сміливо можу сказати, що наше відео – найкраще, тому що в нього ми вклали своє серце і найщиріші емоції. Попри те, що команда мала обмежену кількість учасників, участь у зйомках взяли майже всі наші однокласники.

Збір команд відбувався у Меморіальному сквері, саме тут гімном і молитвою під керівництвом Пласту було урочисто відкрито змаг. Кожна з 8 команд поклала квіти та свічку до могили одного з Героїв. Нам випала честь вшанувати пам'ять Василя Білика, одного з перших прикарпатських загиблих героїв АТО.

Потім команди відправились до кінотеатру "Люм’єр", де відбувалась основна частина змагу. Ми по черзі проходили різні зупинки, на яких слід було виконати найрізноманітніші завдання. Окрім теоретичних, які стосувалися подій Майдану, найбільше запам’ятались та сподобались такі завдання, як виготовлення листівок для солдатів, плетіння маскувальної сітки, складання вірша із поданих слів, виготвлення браслетиків, спільне виконання пісні та декламація поезії...

Ми дуже переживали,  але все ж таки сподівалися на перемогу, адже кожен з нас постарався на славу, витратив  багато сил та часу.

За підсумками змагу "Нація невтрачених" зайняла почесне і заслужене перше місце!!! Ми із задоволення та захопленям провели час. А протягом тижнів підготовки дізналися багато нової інформації.

Команда "Нація невтрачених" висловлює величезне спасибі всім організаторам та ініціаторам заходу! Також хочемо подякувати нашій вчительці - пані Юлі, яка зорганізувала нас, підтримувала та коригувала всі наші ідеї. Вона половину власного дня народження провела з нами на змазі задля нашої перемоги.

Вважаємо, що такі заходи повинні бути обов’язковими в кожному місті! Адже Герої Небесної Сотні відійшли у вічність за справедливість, за мир, за нашу свободу і незалежність... Вони варті того, щоб про них знали, щоб їх вшановували, щоб їхніми подвигами пишався кожний свідомий українець. Ми є свідками творення нової історії, тому повинні знати й пам’ятати про ці криваві події Майдану, про зиму, що змінила нас назавжди! Бо, як писав О. Довженко, "народ, що не знає своєї історії, є народом сліпців"!

Анастасія Боднарук

Софія Плетньова