Цінності

ПРОЩА

«Проща – це зусилля, через яке християнин виходить із зони свого комфорту, бо не хоче бути там, де він перебуває зараз. Це маршрут – вихід з середовища, яке його не задовільняє: сім’я, родина, в якій часами виникає непорозуміння, чи робота, яка можливо не дає простору для розвитку. Тоді існує потреба вийти та шукати світла та натхнення, щоб духовно себе відновити", – так розмірковує про прощу о. Пантелеймон зі Свято-Успенської Унівської Лаври Студійського уставу.

Проща (паломництво) — це спільна чи індивідуальна подорож вірних релігійного характеру до святого місця. Паломництво є способом вираження віри в Бога, формою особливої подяки чи просьби, яку ми виражаємо через подорож до святого місця.

Ми щороку, а то й кілька разів на рік організовуємо прощі. Інколи вони відбуваються в межах одного класу, інколи прощі стають загальношкільними, а часом ми їдемо на великі прощі разом із іншими християнськими школами.

Такі з’їзди Католицьких шкіл проходять щорічно. Вони вже відбулися в Зарваниці, Крехові, Гошеві, а цього року буде в Погоні.

Проща – це завжди можливість зустрічі зі самим собою, примирення з ближнім, а також із Богом, це відпочинок душі й тіла, найкращі моменти,які можемо переживати зі своїми однокласниками, батьками та вчителями.

РЕКОЛЕКЦІЇ

Реколекції найчастіше проводяться для вчителів і обов’язково відбуваються перед початком навчального року. Під час таких духовних вправ є можливість відволіктися від буденності та духовно відновити свої сили.

Інколи класні керівники організовують реколекції для батьків наших учнів. Тоді запрошують священика, і в атмосфері молитви та призадуми можуть поспілкуватися на різноманітні тематики, які їх цікавлять.

МОВНІ ШКОЛИ

Do you speak Еnglish? Так-так, ви не помилились, саме так ми говоримо не лише на уроках англійської мови, але й влітку під час мовної школи.

У перший тиждень червня для школярів 5-7 класів організовуємо англомовний табір при школі. Цей час – це можливість поспілкуватися з волонтерами та сестрами василіянками з Америки, щоб подолати мовний бар’єр та легко володіти розмовною мовою.

Ще не винайдено методу навчання, який би дозволив вивчити мову за тиждень. Але все ж найефективнішим і найбільш природним способом вивчення мови є вивчення її в природному  середовищі, тобто виїзд до країни її походження, де ця мова вживається на щодень. Таким чином, ефективними і потрібними для школярів стали мовні школи за кордоном. Співпрацюємо з греко-католицькою школою в Угорщині, м. Еделени, куди влітку їдуть наші учні.

ТАБОРИ

Табори є часом насамперед фізичного відпочинку та оздоровлення наших учнів. На табір може виїжджати як один клас, так і декілька класів разом. Зазвичай табори відбуваються влітку.

У серпні в урочищі Підлюте, що на Рожнятівщині, має змогу відпочивати вся Католицька школа-гімназія (за бажанням учнів). Саме для нас виокремлено додатковий заїзд.